SNB Łódź » Technologia
O NASTECHNOLOGIAGALERIAUSŁUGIKONTAKT
Zewnętrze pojazdu
+

Felgi

Piękne felgi aluminiowe dodają szyku i podkreślają styl, jednocześnie są jednym z elementów samochodu najbardziej narażonym na uszkodzenia. Staranne zadbanie o ich nienaganny wygląd nie jest rzeczą prostą. Aby cieszyć się pięknym wyglądem swoich kół proponujemy pełen detailing wraz z demontażem, przy wykorzystaniu bezpiecznych preparatów bezkwasowych czy środków do deironizacji. Po dokładnym myciu i osuszeniu felgi i opony są zabezpieczane.
+

Powłoka lakiernicza

Lakier samochodu narażony jest na wiele czynników, które maja negatywny wpływ na jego wygląd. Brud drogowy, asfalt, soki i żywice drzew, słońce, deszcze, myjnie szczotkowe czy nieodpowiednie mycie i pielęgnacja. Naszym zadaniem jest przywrócenie jak najlepszego stanu lakierowi oraz jego zabezpieczenie.
Szeroka gama posiadanych materiałów polerskich - past, padów i futer - pozwala nam na dobranie optymalnych warunków pracy. Grubość powłoki lakierniczej na każdym elemencie jest cały czas monitorowana. Taki system pracy pozwala nam na osiąganie świetnych rezultatów przy minimalnym ubytku lakieru. Powłoka odzyskuje swój fabryczny, głęboki kolor i połysk. Taki system pracy do główna różnica względem popularnych "polerek". Bezpowrotnie usuwając nawet bardzo silne zniszczenia lakieru ubytek lakieru bezbarwnego nie przekracza 4-5 mikronów. Zabiegi amatorskie, zakładające użycie nieadekwatnie silnych materiałów ściernych, usuwają nawet 20-30 mikronów lakieru!
+

Nadkola i zakamarki

Ciężko dostępne miejsca i zakamarki są niewidoczne, ale również wymagają pielęgnacji. W nadkolach gromadzi się błoto, liście i asfalt. Oczyszczenie tych miejsc z brudu pozytywnie wpływa na pracę podzespołów. W przypadku zatkanych kanałów odprowadzających wodę, może uchronić przed zalaniem samochodu.
+

Szyby

Szyby mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w prowadzeniu auta. Ślady po owadach, zaschnięte zabrudzenia płynu spryskiwaczy czy waterspoty po myciu negatywnie wpływają na widoczność. Naszym zadaniem jest dogłębne oczyszczenie szyb i nadanie im perfekcyjnej przejrzystości. Szyby zabezpieczane są powłokami hydrofobowymi.
+

Reflektory

Te narażone są na duże uszkodzenia, mikroodpryski od piasku i kamieni, zmatowienia które maja duży wpływ na czysty obraz światła przekazywany na drogę. Zniszczone klosze reflektorów mogą spowodować problemy podczas corocznego przeglądu technicznego auta, a ich wygląd negatywnie wpływa na estetykę samochodu. Proponujemy polerowanie kloszy lamp co pozwoli na przywrócenie im przejrzystości oraz oklejenie bezbarwną folią, która zabezpieczy je i uchroni przed ponownymi uszkodzeniami.
+

Lampy

Tylne lampy nie są tak narażone na uszkodzenia jak przednie reflektory, natomiast ich klosze rysują się tak samo jak lakier samochodu. Dobór odpowiednich past polerskich pozwala na przywrócenie im blasku i estetycznego wyglądu.
+

Detale

Wszystkie detale karoserii - te mniejsze i większe jak listwy szyb, listwy boczne czy klamki są również narażone na wiele szkodliwych czynników. Nieodpowiednia, zbyt agresywna chemia używana na myjniach, słońce powodujące blakniecie plastików itp. Podczas naszej pracy staramy się przywrócić im fabryczny wygląd. Dbanie o najmniejsze detale ma kluczowe znaczenie w ogólnym wyglądzie pojazdu. To dzięki tej pedantycznej skrupulatności przygotowywane przez nas auta wyglądają tak dobrze.
Formy zabezpieczeń
+

Woski

Aplikacja wosku to jeden z najprzyjemniejszych etapów naszej pracy. Dysponujemy bardzo szeroką paletą wosków różnych klas, od podstawowych takich jak Collnite, Natty's, Pinnacle, DoDo Juice po te z najwyższej polki - Zymöl czy Swissvax. Dobrze przygotowana powierzchnia lakieru pod wosk, oczyszczona cleanerem i pokryta glaze'em to klucz do sukcesu. Taki zestaw gwarantuje piękny połysk, głębię koloru i olśniewający połysk.
Woski to klasyczna forma zabezpieczenia lakieru, stosowana od lat. Polecana jest dla pasjonatów i właścicieli aut, które używane są sporadycznie.
+

Powłoki polimerowe

Polimery to alternatywna forma ochrony dla klasycznych wosków. Powłoki charakteryzują się dużą hydrofobowością, podbiciem połysku i trwałością ok 12 miesięcy. Lakier zabezpieczony powłoką polimerową będzie łatwiejszy w myciu i chroniony przed promieniami UV i działaniem wysokich temperatur.
+

Powłoki kwarcowe

Powłoki kwarcowe tworzą na aucie powłokę ochronną zabezpieczającą przed negatywnym wpływem wielu czynników - promieni UV, wysokich temperatur, soków drzew, owadów. Dodatkowo chronią przed niewielkimi zarysowaniami i nadają autu szklisty połysk co na ciemnych lakierach daje fantastyczny efekt wizualny. Trwałość ok 12 miesięcy.
+

Powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne to najnowsza technologia w dziedzinie zabezpieczeń lakieru. Aplikowane w postaci płynnej, są utwardzane lampami UV tworząc na lakierze warstwę ochronną. Lakier zabezpieczony ceramiką jest mniej podatny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, promienie UV, płowienie. Ponadto dużo łatwiej się domywa pozwalając na utrzymanie auta w czystości. Lakier nabiera głębi, szklistości i niesamowitego połysku. Ceramika ma trwałość od 24 do 60 miesięcy w zależności od wybranego produktu. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce posiadającą akredytację wszystkich czołowych producentów powłok ceramicznych - Kisho, Max Protect, Modesta, GTechniq, Ceramic Pro, FX Protect.
+

Niewidzialna wycieraczka

Szyby pokrywane są powłoką hydrofobową, która chemicznie wiąże się szkłem tworząc skuteczną ochronę przed wodą i owadami oraz w dużym stopniu poprawiając widoczność w trakcie deszczu.
+

Elementy plastikowe

Zewnętrzne plastiki narażone są na negatywne działanie promieni uv oraz chemii. Przez to płowieją i wyglądają nieestetycznie. Dzięki dedykowanym powłokom do zewnętrznych elementów plastikowych, możemy przywrócić im intensywny, ciemny kolor i zabezpieczyć przez ponownym zniszczeniem.
+

Felgi

Felgi zabezpieczone powłoką ceramiczną lub polimerową dużo łatwiej domywają się z brudu i osadu drogowego. Każdy komplet jest demontowany i zabezpieczany natryskowo lub ręcznie.
Wnętrze pojazdu
+

Elementy skórzane

Tapicerka skórzana wymaga delikatnej i ostrożnej pielęgnacji. Do czyszczenia używamy silnych, ale bezpiecznych środków z palety Colourlock. Aby skóra zachowała swój charakterystyczny zapach, miękkość, sprężystość i delikatny satynowy połysk, do impregnacji używamy topowych preparatów systemu Colourlock. Impregnat wypełnia pory skóry i podnosi jej odporność na zabrudzenia, wytarcia i pochłanianie płynów. Regularna pielęgnacja tapicerki skórzanej znacząco wydłuża jej żywotność.
+

Renowacja skór

Niewłaściwie pielęgnowane elementy skórzane z czasem wycierają się, tracą kolor, pękają. Jesteśmy w stanie przywrócić im oryginalny wygląd z zachowaniem pierwotnej elastyczności, koloru i stopnia połysku. Renowacji podlega każdy element obszyty skórą - fotele, boczki, kierownica czy deska rozdzielcza.
+

Zakamarki kokpitu

+

Alcantara

Materiały takie jak Alcantara lub Amaretta są materiałami z ultramikrofazy (materiałami syntetycznymi), przypominającymi skórę. Wygląd i dotyk są takie jak skóry surowej. Materiały te należy regularnie odkurzać i przecierać wilgotną ściereczką. W przypadku plam i zwykłych zabrudzeń stosujemy dedykowane środki do czyszczenia Alcantary. Impregnat do tkanin chroni przed zaplamieniem alcantarę i tkaniny. Impregnaty mają za zadanie uczynić powierzchnię odporną na działanie wody. Impregnat nie ma właściwości pielęgnujących.
+

Tapicerka tekstylna

Elementy tekstylne - fotele, wykładziny podłogowe, dywaniki są czyszczone i prane ekstrakcyjnie. Elementy delikatne, narażone na uszkodzenia, takie jak słupki czy podsufitka są czyszczone ręcznie. Wszystkie z nich poddajemy impregnacji całkowicie niewyczuwalnym impregnatem chroniącym przed nadmiernym brudzeniem i plamami. Proces ten znacznie ułatwia utrzymanie wewnątrz nienagannej czystości.
+

Elementy plastikowe

+

Detale wnętrza